Przy wyborze sukienki dla dziewczynki zadaj sobie pytanie czy materiał pozwala skórze oddychać? Czy sukienka jest ciepła w chłodne dni? Jak szybko ubranie będzie się rozciągać i tracić swój kształt? Jak szybko sukienka marszczy się podczas noszenia? Wszystko zależy od kompozycji. Wybierz bawełnę z jedną dziesiątą tkaniny syntetycznej.

Sukienka wizytowa w szerokiej gamie kolorów

Białe, żółte, różowe eleganckie sukienki wizytowe dla dziewczynek sprawiają, że wyglądają one jak małe księżniczki. Zdolności motoryczne dzieci rozwijają się aż do okresu dojrzewania, dlatego często rozlewają i upuszczają kawałki jedzenia bezpośrednio na ubranie. Nie ma w tym żadnej złośliwości: nie trzeba krytykować córki za nieporządek, łatwiej jest wybrać dla dziewczynki sukienkę, która się nie plami – na przykład jasnoniebieską lub zieloną.

Trwałość kolorów

Ubranka dziecięce pierze się często i zazwyczaj w gorącej wodzie. Sukienka wizytowa o nieklejących się jasnych kolorach będzie blaknąć, plamić inne rzeczy i tracić swój dobry wygląd. Jednocześnie zakup białej lub jasnej sukienki dla dziecka uniemożliwi jej wypranie razem z większością ubrań.

Praktyczność modelu danej sukienki

Fantazyjne sukienki są atrakcyjne wizualnie i wygodne w noszeniu. Wybierając sukienkę dla dziecka, pamiętaj, że praktyczna sukienka dla córki to nie to samo, co praktyczna sukienka dla mamy. Mnóstwo guzików, wąskie lub wręcz przeciwnie, zbyt szerokie obszycie, dużo ozdobnych detali – wszystko to świadczy o niepraktycznej sukience dla dzieci.

Jak wybrać styl sukienki?

sukienka wizytowa

Estetyka każdego przedmiotu jest oceniana na podstawie jego przeznaczenia:

  • Sukienki na wesele i na przyjęcie
  • Sukienki do zabawy;
  • Sukienki do domu;
  • Sukienki do  szkoły.

Właściwego wyboru można dokonać tylko wtedy, gdy rozumie się cel zakupu. Sukienki wizytowe (takie jak tutaj) na specjalne okazje to osobna kwestia. Zadanie jest nieco ułatwione, ponieważ ubrania dla dzieci rzadko mają kategoryczne wymagania. Na przykład, jeśli zastanawiasz się, jak wybrać sukienkę do chrztu dla dziewczynki, możesz wybrać dowolny jasny kolor. Nie ma innych wymagań.