Celem wkładek laktacyjnych jest zapewnienie większego komfortu podczas karmienia piersią. Z wyglądu przypominają małe gąbki. Są szczególnie wskazane w pierwszych fazach karmienia, gdy laktacja nie jest do końca unormowana, a wyciek mogą zdarzać się częściej. Wkładki laktacyjne umieszcza się w biustonoszu. 

 Jakie wkładki laktacyjne wybrać?

Przede wszystkim należy wybierać jedynie wkładki laktacyjne wykonane z przewiewnych i lekkich materiałów, ponieważ zapewnia to dużo większy komfort użytkowania. Są to też względy higieniczne. 

Istnieje możliwość, że laktacja zacznie się jeszcze przed porodem i jest to już odpowiedni moment na rozpoczęcie używania wkładek laktacyjnych. 

Najlepsze są wkładki, które składają się między innymi z naturalnego włókna bambusowego lub bawełny.

Rola wkładek laktacyjnych

Świetnie sprawdzają się w roli ochraniacza na podrażnione sutki. Może to byś spowodowane bielizną. Jest to rozwiązanie bardzo higieniczne, ponieważ brodawki, które nie mogą się zagoić mogą prowadzić nawet do infekcji. 

Dobierz odpowiedni kształt wkładek

Najodpowiedniejszym kształtem jest ten uniwersalny. Mają one kształt łezek, co przekłada się na dopasowanie do każdej piersi.  Warto również wybrać model posiadający możliwość mocowania w biustonoszu, uniknie się przez to niekomfortowego przemieszczania się wkładki.

Wkładki laktacyjne

Podsumowanie

Wkładka laktacyjna jest świetnym rozwiązaniem dla każdej mamy. Nie tylko ze względów higieny i troski o własne dziecko, lecz również może zaoszczędzić nieestetycznych plam na ubraniach. Świetnie spisze się w miejscach, gdzie zależy nam na eleganckim wyglądzie, ale nie tylko.