Inne

Kurs angielskiego dla dzieci – najlepiej inwestować w edukację

jezyk angielski

Wielu rodziców wychodzi z założenia, że najlepiej odkładać nadwyżki pieniędzy, np. 500 plus na studia lub inne potencjalne potrzeby swoich pociech, gdy będą już dorosłe. Tymczasem znacznie lepszym pomysłem jest wspieranie rozwoju dzieci na bieżąco. To strategia, która polega na ofiarowaniu symbolicznej wędki. Nastolatek u progu dorosłości, biegle mówiący po angielsku, będzie mógł przecież nauczać innych. Dzięki temu samodzielnie zarobi na swoje utrzymanie w razie potrzeby.

Przemyślany wybór szkoły językowej i formy nauczania

jezyk angielski

Stawka jest wysoka, chodzi bowiem o wyposażenie dziecka w umiejętność, która jest kluczowa z punktu widzenia przyszłych pracodawców. W dodatku otwiera furtkę do międzynarodowej kariery praktycznie w dowolnej branży. Nauka musi być więc skuteczna, tak aby rodzice mogli się cieszyć z udanej inwestycji. Przy wyborze programu językowego warto posłużyć się poniższą checklistą. Idealny kurs angielskiego dla dzieci powinien:

  • pozwalać na wybór osobistego lektora pomiędzy anglo- i polskojęzycznym,
  • opierać się na indywidualnym, systematycznie aktualizowanym planie nauczania,
  • być ściśle dopasowany do konkretnego przedziału wiekowego, zarówno pod względem długości trwania, jak i formy przebiegu zajęć,
  • podlegać nadzorowi metodyka,
  • umożliwiać rezygnację w każdej chwili,
  • pozwalać na odwołanie lekcji bez konsekwencji – przynajmniej raz w miesiącu,
  • wiązać się z dostępem do dodatkowych materiałów edukacyjnych, takich jak podręcznik, aplikacja do nauki słówek czy dostęp do platformy e-learningowej,

Nauka języków przez Internet czy stacjonarnie?

Dzieci wracają do szkół, więc będą miały zapewniony kontakt z rówieśnikami. Każde korepetycje w formie stacjonarnej mogą wiązać się dla rodziców z ponoszeniem dodatkowych kosztów oraz koniecznością wygospodarowania czasu na dojazdy. Dla młodych ludzi taka forma może być po prostu męcząca. Za kursem angielskiego dla dzieci online przemawia większa dostępność, a także brak potrzeby dodatkowego angażowania rodziców lub opiekunów (przykładowy kurs, można znaleźć m.in. tutaj). Dziecko może samodzielnie włączyć komputer o najdogodniejszej porze i się uczyć. Komfortowo i wygodnie. W bezpiecznej enklawie własnego pokoju.