Inne

Karmienie piersią – kiedy zdecydować się na podwójny laktator elektryczny?

podwójny laktator elektryczny

Karmienie piersią posiada szereg różnorodnych zalet – mleko matki zapewnia skuteczną ochronę organizmu dziecka i przyczynia się do jego prawidłowego rozwoju.

Kiedy zdecydować się na zakup laktatora?

Laktator to urządzenie, na którego zakup powinna zdecydować się każda młoda mama. Problemy z karmieniem piersią występują najczęściej tuż po porodzie, pod żadnym pozorem nie powinno się więc zwlekać z wyborem odpowiednio dopasowanego sprzętu.

Laktator przyda się w w sytuacjach, w których niemożliwym okaże się bezpośrednie podanie pokarmu. Do sytuacji tego typu może dojść między innymi w przypadku przedwczesnego porodu. Wcześniak bardzo często musi być karmiony dojelitowo lub przez sondę, laktator stanowi więc jedyne wyjście umożliwiające pozyskanie oraz podtrzymanie pokarmu.

Laktator sprawdzi się również w przypadku pań, którym zależy na szybkim powrocie do pracy – dzięki zastosowaniu laktatora aktywne zawodowo kobiety nie muszą rezygnować z podawania dziecku naturalnego pokarmu.

podwójny laktator elektryczny

Podwójny laktator elektryczny – kiedy wybrać?

Podwójny laktator elektryczny to urządzenie, które charakteryzuje się wysoką efektywnością. Możliwość odsysania pokarmu z jednej lub dwóch piersi jednocześnie w znacznym stopniu ułatwia i skraca cały proces. Podwójny laktator elektryczny doskonale sprawdzi się więc między innymi w przypadku zabieganych mam, którym zależy na szybkim i bezproblemowym przygotowaniu pokarmu.

Przy wyborze podwójnego laktatora elektrycznego warto zwrócić uwagę na szczegóły takie jak moc urządzania czy kształt oraz wielkość lejków, dopasowując je do indywidualnych oczekiwań kobiety oraz budowy anatomicznej piersi.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, żeby wybrany sprzęt był łatwy w konserwacji – konieczność dokładnego i częstego mycia laktatora może powodować uszkodzenie jego bardziej delikatnych części. Wybierając laktator elektryczny należy przyjrzeć się również parametrom takim jak długość kabla czy możliwość pracy w trybie bezprzewodowym.