Materiał minky łączy w sobie zarówno wysoką estetykę, jak i funkcjonalność. Jest w pełni bezpieczny dla wrażliwej skóry malucha, ale odpowiedni także dla starszych dzieci, a nawet dorosłych. Co więcej, można z niego uszyć dowolne akcesoria, w tym takie jak: poduszki, opaski, koce, pościel czy materac. W każdym przypadku gwarantuje przyjemne wrażenia dotykowe, ciepło i wyjątkową estetykę.

Poduszka minky – materiał, który zapewnia komfort

zestaw minky

Produkty minky są dwustronne. To oznacza, że z jednej strony wykonane są właśnie z tego materiału, a z drugiej z delikatnej bawełny. Jakość tkaniny odgrywa w tym przypadku kluczową rolę. Zapewnia maluszkowi komfort, jak i bezpieczeństwo. Skóra niemowląt jest szczególnie wrażliwa i podatna na uszkodzenia czy negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Niewłaściwie dobrane tekstylia mogą wywoływać reakcje alergiczne, uczucie swędzenia, drapania czy nadmierną potliwość. Połączenie minky oraz bawełny zabezpiecza przed takim efektem, gwarantując wyjątkowy komfort użytkowania, niezależnie od wieku. Wielu producentów oferuje nie tylko atrakcyjne komplety dla niemowląt i dzieci, ale także zestaw minky dla nastolatka czy wersję minky dla dorosłego. 

Poduszki, kocyki minky – komplet czy pojedyncze sztuki?

Produkty wykonane z minky dostępne są jako pojedyncze egzemplarze: poduszki czy koce, jak i gotowe zestawy, które świetnie nadają sią jako wyprawka dla niemowlaka lub prezent dla dziecka. Wszystkie przygotowane są z dbałością o najmniejszy szczegół, a ponadto dostępne są w różnych kolorach i wzorach. Wśród dziewczynek największą popularnością cieszą się pastelowe odcienie, szczególnie pudrowy róż. Natomiast wśród chłopców odcienie błękitu i granatu. Dostępne są także uniwersalne modele w neutralnej kolorystyce i typowo dziecięcych wzorach (np. gwiazdy, zwierzęta).