Pierwszy rowerek dla dziecka

trójkołowy rowerekKiedy dziecko ma około dwóch lat, rodzice stają przed problemem wyboru pierwszego rowerka. W Internecie znajdziemy obecnie szeroką ofertę rowerków dla dzieci, przez co trudniej podjąć odpowiednią decyzję. Co tak naprawdę mamy do wyboru?

Rowerki 3w1

Jako pierwszy wybór dobrze sprawdza się dziecięcy rowerek 3w1, który początkowo może być sterowany przez rodzica (pchany jak wózek). Te rowerki dla dzieci często mają podnóżki dla maluchów, które nie sięgają jeszcze nóżkami do pedałów, oparcie a nawet daszek. Wszystkie te elementy można później zdemontować, tak by pozostał jedynie zwykły trzykołowy rowerek. Większość z nich ma także pasy bezpieczeństwa oraz barierkę, chroniące dziecko przed wypadnięciem, przez co można użytkować je już od ok/ 12 miesiąca życia. Zaletą trójkołowych rowerków dla dzieci 3w1 jest fakt, że można ich używać bardzo wcześnie, są też wygodną opcją, kiedy dziecko zmęczy się podczas spaceru lub dla maluchów, które nie tolerują jazdy w wózku.

Rowerki biegowe

Drugą opcją są biegowe rowerki dla dzieci. Nie posiadają one pedałów, a maluch jeździ na nich odpychając się nogami. Świetnie sprawdzają się do nauki równowagi. Dziecko początkowo ma z tym trudności i porusza się na takim rowerku bardzo powoli i ostrożnie. Z czasem jednak, kiedy już opanuje umiejętność jazdy, może się nieźle wyszaleć, a wówczas przesiadanie się na prawdziwy dwukołowy rower jest tylko formalnością.