piórniki

Jak się powinno wybierać i kupować dziecięce piórniki do szkoły? Jak się okazuje, zaskakująco mała grupa rodziców wie coś więcej na ten temat. W większości przypadków piórniki kupowane są zupełnie przypadkowo, co niestety odbija się na dzieciach, które muszą się męczyć cały rok szkolny ze swoim kiepskim piórnikiem.

Podstawowe informacje

Zdecydowanie najważniejszą sprawą, jeśli chodzi o kupowanie piórnika, jest to, aby był on dobry jakościowo. Szczególnie mocno tyczy się to materiału, z którego będzie on wykonany. Piórnik (do kupienia na https://txm.pl/szkola/artykuly-szkolne/piorniki) może się bowiem całkowicie uszkodzić, a nawet porwać, co rzecz jasna skutkować będzie wysypaniem się z niego wszystkich elementów. Dodatkowo powinien być on odporny na zabrudzenie, a także łatwy w czyszczeniu, ponieważ zawsze może się np. z jednego z długopisów wylać tusz, co skutkować będzie zabrudzeniem całego wnętrza.

Jaki rodzaj piórnika wybrać?

Innego typu bardzo ważną sprawą, o której trzeba nieco wiedzieć podczas wybierania piórnika to, jaki ma być jego rodzaj. Jak się bowiem okazuje, na rynku znaleźć można kilka bardzo popularnych rozwiązań.

Zdecydowanie najpopularniejszym modelem wśród młodzieży jest piórnik typu tuba. Jest to jednokomorowa saszetka, do której można włożyć właściwie wszystko. Wadą jest brak zaczepów i gumek, przez co wszystkie elementy leżą w piórniku luzem i się ze sobą mieszają. Zaletą jest natomiast to, że taki piórnik jest bardzo mały i zajmuje niewiele przestrzeni w plecaku.

W przypadku kupowania piórnika dla dziecka nieco mniejszego polecanym modelem jest rozkładany piórnik dwukomorowy, a nawet trzykomorowy. Posiada on specjalne gumki, które pozwalają włożyć w nie pojedyncze elementy, więc w piórniku zawsze jest odpowiedni porządek. Co więcej, w przypadku modeli trzykomorowych można spokojnie schować nawet nożyczki czy też cyrkiel.

Czy kupowany piórnik powinien mieć wyposażenie?

Na sam koniec pozostaje kwestia tego, czy kupować piórnik z całym wyposażeniem, czy też pusty, a resztę elementów dobierać na własną rękę? Jak się okazuje, w tym wypadku lepiej kupić model kompletny, ponieważ nie tylko jest to wygodniejsze, lecz, co więcej, często o wiele tańsze.