Poród do ważne wydarzenie w życiu matki, do którego dobrze jest się odpowiednio przygotować. Do szpitala trzeba wziąć nie tylko swoje rzeczy, ale też niezbędny zestaw dla noworodka. Torba nie musi być zapakowana po brzegi, istotne jest, aby wziąć tylko to, co rzeczywiście będzie potrzebne. Dla kobiety, która nigdy wcześniej nie rodziła, może być to trudne zadanie. Całe szczęście w sklepach można zauważyć odpowiednio przygotowane komplety dla noworodków.

Co znajduje się w gotowej wyprawce dla szpitala?

Pakowanie się do porodu nie powinno być długie czy stresujące dla przyszłej mamy. Gotowy komplet dla noworodka we właściwym rozmiarze, wykonany z dobrych gatunkowo materiałów, przewiewnych i oddychających, zapewni wygodę na pierwsze dni życia malucha. Taki komplet to przede wszystkim body dziecięce, ubranko, które łatwo jest użyć, nawet przez te mamy, które wcześniej nie przebierały malucha. W takim zestawie występują 3-4 dziecięcych ubranek, koszulek bawełnianych i body.

Dlaczego warto postarać się o to, żeby rzeczy dziecięce były dobrze dobrane do noworodka?

Po porodzie niezależnie czy porodzie naturalnym, czy po cesarskim cięciu, mama powinna sobie ułatwić opiekę nad maluszkiem. Wszystko powinno być dobrze spakowane i na wyciągnięcie ręki, tak żeby nie trzeba było niczego długo szukać. Gotowa wyprawka do szpitala zawiera nie tylko dziecięce ubranka, śpioszki, pajacyki, pieluchy, ale także bawełniane koszule dla mam, najlepiej takie, które umożliwią na swobodne karmienie piersią. Przed porodem warto sprawdzić, czy wszystkie ubranka dziecięce są dobrane rozmiarem, funkcjonalności.

Dlaczego warto wziąć swój komplet dziecięcych ubranek?

Po porodzie położna ubiera malucha w szpitalny zestaw ubranek, nie zawsze jest to zestaw wykonany z dobrych gatunkowo materiałów, dlatego lepiej mieć komplet dla noworodka sprawdzony, wyprodukowany na przykład z bawełny. Kupowanie takiej wyprawki może być dużym wyzwaniem dla rodziców, korzystnie jest brać pod uwagę przede wszystkim zestawy zrobione z naturalnych tkanin, bez domieszek poliestru.