W dzisiejszych czasach wybór zabawek dla najmłodszych jest na tyle duży, że ciężko wybrać jest coś odpowiedniego. Warto wziąć pod uwagę produkty, które pozytywnie wpływają na rozwój smyka. Mogą one kształtować wiele różnych zdolności. Wbrew pozorom nie muszą kosztować majątku – świetną propozycją wydaje się być magiczna kostka Rubika.

Chwila koncentracji


Chyba każdy wie, że ułożenie magicznej kostki Rubika nie jest łatwym zadaniem. Opisywana zabawka skłania do koncentracji oraz logicznego myślenia. Należy się skupić, aby uzyskać zamierzone efekty. Ważne jest również to, aby zrozumieć mechanizm działania kostki.

Ważne jest to, aby zabawka była dopasowana do indywidualnych predyspozycji dziecka. Kilkuletnie maluchy raczej nie poradzą sobie z modelami dla dorosłych. W tym przypadku warto sięgnąć jest po kostkę Rubika, która nie posiada zbyt dużej liczby pól.

Nauka cierpliwości


Układanie magicznej kostki wymaga cierpliwości. Nie wszystko od razu się udaje. Im trudniej, tym lepiej. Należy jednak uważać, aby smyk nie zniechęcił się do takiej formy aktywności.

Wspomniana zabawka pozytywnie wpływa również na zdolności manualne. Wynika to faktu, że bez użycia dłoni nie można przesunąć kolorowych pól.