Jeśli by chcieć wybrać jeden, zdecydowanie najczęściej kupowany dodatek do opieki nad dzieckiem, to bez wątpienia byłby to rożek niemowlęcy. Zanim się jednak wyda na niego pieniądze, warto się zastanowić nad tym, czy faktycznie jest on przydatnym gadżetem, a tak naprawdę to na co powinno się zwracać uwagę podczas jego wybierania?

Czy warto kupić rożek niemowlęcy?

Zanim rodzice udadzą się do sklepu przeglądać rożki niemowlęce (https://mrbobas.pl/rozki-niemowlece), najpierw warto się zastanowić nad tym, z jakiego powodu są one w ogóle tak wysoko cenione i jakie mają zalety? Innymi słowy, dlaczego rożek niemowlęcy może być przydatny podczas codziennej opieki nad dzieckiem?

Zdecydowanie najważniejszą zaletą takiego rożka jest to, że zapewnia on ogromną wygodę oraz poczucie bezpieczeństwa u malucha. Dzięki temu dziecko jest spokojniejsze, mniej płacze, a także jest mniej kapryśne i grymaśne. Co jednak równie ważne, takie rożki posiadają naprawdę bardzo wygodne zapięcie, więc nie będzie z nimi nigdy problemów, a także są one bardzo stabilne i pozwalają trzymać dziecko bezpiecznie i stabilnie na rękach.

Jakie są najważniejsze parametrach takich rożków?

Jak zatem widać faktycznie warto mieć taki rożek niemowlęcy, a jego duża popularność nie jest w tym wypadku dziełem przypadku. Na co jednak powinno się zwracać dużą uwagę w sklepie podczas wybierania takiego dodatku do opieki nad dzieckiem? Jak się okazuje, nie jest to specjalnie trudne zadanie. Kluczowe w tym wypadku jest to, aby pamiętać o odpowiednim materiale wykonania, dobrze dobranym rozmiarze, a także wyborze odpowiedniego zapięcia.

Materiał wykonania jest kluczową sprawą podczas wybierania rożka niemowlęcego. Kiepskiej jakości, sztuczny materiał może powodować alergie i podrażnienia na delikatnej skórze dziecka, co z pewnością nie jest wskazane. Z tego też powodu warto zwrócić uwagę na to, czy materiał, z którego został zrobiony dany model, jest naturalny i bezpieczny dla malucha.

Oprócz tego dobrym pomysłem będzie zwrócenie również uwagi na to, jaki będzie rozmiar danego rożka. Przyjmuje się powszechnie, że podstawowym i najbardziej uniwersalnym modelem jest ten o wymiarze 80×80. Na koniec dobrze jest również przyjrzeć się temu, jaki został w danym rożku zastosowany rodzaj zapięcia. Może to być wersja zawiązywana, która jest prosta i tania, lecz jednak mało skuteczna i kłopotliwa. Znacznie lepszym pomysłem będzie skorzystanie zapięcia typu rzep. Nie tylko jest to wersja szybsza, lecz również o wiele wygodniejsza. Wielu rodziców obawia się rzepów z uwagi na ryzyko podrażnienia dziecięcej skóry, lecz w tym wypadku jest to specjalny model, który jest całkowicie bezpieczny dla dziecka.