To oczywiste, że chcesz jak najlepiej zadbać o swojego maluszka. Po opuszczeniu ciepłego i przyjaznego brzuszka mamy, czeka go nieznany świat, który tak często wieje chłodem. Jak możesz mu pomóc? Przyda się niezastąpiony rożek niemowlęcy. Zobacz, dlaczego warto go mieć!

Czym jest rożek niemowlęcy?

Rożek dla niemowlaka to przyjemny w dotyku i ciepły, kwadratowy kocyk. Gdy odpowiednio go złożysz, możesz otulić swoją kruszynkę. Rożek pozwala na stworzenie ciasnej i przytulnej przestrzeni, w jakiej niemowlak przebywał przez 9 miesięcy. 

Rożek niemowlęcy ma bardzo wiele zalet! Na przykład prawidłowo złożony, hamuje występowanie odruchu Moro u noworodków do 3-4 miesiąca życia. Odruch Moro to niepożądana instynktowna reakcja gwałtowną zmianę pozycji główki. Przytulnie malucha zawiniętego w rożek pomaga mu się wyciszyć.

Zastosowanie rożka dla niemowlaka

Rożek to naprawdę wielofunkcyjny kocyk, który młodzi rodzice mogą wykorzystywać w różnych sytuacjach. Bardzo często zaraz po narodzinach, po krótkim leżakowaniu przy mamie i przebraniu noworodka, maluszek jest owijany w rożek niemowlęcy. Położna w ten sposób zapewnia mu najlepsze warunki, znane mu z brzuszka mamy – ciepło i otulenie.

Rożek dla niemowlaka ułatwia trzymanie dziecka na rękach, zwłaszcza w czasie karmienia piersią. Świeżo upieczeni rodzice mogą niekiedy stresować się, jak wygodnie złapać swoją delikatną kruszynę. Rożek niemowlęcy od Szumisie bardzo w tym pomaga.

Jest jeszcze inne zastosowanie. Rożek może służyć za ciepły i przytulny śpiworek do spania w łóżeczku. Wielu pediatrów zaleca ten sposób jako skuteczną metodę profilaktyki przed SIDS. Maluch, śpiąc w rożku, nie zakryje sobie bezwiednie główki. 

Co więcej, rożek dla niemowlaka świetnie sprawdzi się w czasie spacerów. Rodzice korzystają z niego, gdy kładą swoje dziecko w wózku-gondoli. Ponieważ maluszek jest dokładnie owinięty, nie rozkopuje się. Jest chroniony przed powiewami wiatru. Nie wspominając o tym, że zawinięcie niemowlaka w rożek przed wyjściem na dwór jest bardzo łatwe i wygodne.

Jaki rożek niemowlęcy wybrać?

Jeżeli chcesz dla swojego maleństwa wybrać idealny rożek, zwróć uwagę na jakość wykonania i materiały. Kocyk musi być uszyty z materiały, który jest bezpieczny dla skóry niemowląt. Warto dobrze to sprawdzić, żeby uniknąć odparzeń i alergii. Oprócz tego, rożek niemowlęcy musi być przewiewny i oddychać. Maluszek nie może się w nim pocić i zawsze należy uważać na ryzyko przegrzania.

Najczęściej proponowanym przez ekspertów rozwiązaniem jest rożek dla niemowlaka z tkanin naturalnych. Brak domieszek syntetycznych to zawsze dobry pomysł. Miękkie materiały są ciepłe i wygodne, a przy tym przewiewne. 

Do wyboru pozostaje jeszcze sposób zapinania rożka – wiązanie na kokardkę lub zapięcie na rzep. Którą opcję wybrać? To zależy od Twoich upodobań. Zapięcie wykorzystujące rzepy jest bardzo wygodne i szybkie, a wiązanie kokardki daje możliwość regulacji ciasnoty owinięcia. 

Rożek dla niemowlaka trzeba mieć!

Rożek niemowlęcy to bardzo przydatny i wielofunkcyjny element wyposażenia świeżo upieczonych rodziców. Doskonale sprawdzi się również na prezent. Wybierz rożek wykonany z najlepszych materiałów, a zapewnisz swojemu dziecku komfortowe warunki w pierwszych miesiącach życia.