Szkoła

Artykuły piśmiennicze dla ucznia

zeszyty

Kiedy zbliża się początek nowego roku szkolnego zaczyna się nerwowe chodzenie po sklepach w celu kupienia wszystkiego, co trzeba włożyć do plecaka. W sklepach z akcesoriami dla uczniów jest tak duży wybór różnych towarów, że często rodzice mogą mieć problem co jest naprawdę potrzebne, a co niekoniecznie. A więc:

Co kupić dla ucznia młodszego?

Dzieci z niższych klas szkoły podstawowej na pewno będą używać kredek, ołówków, plasteliny, papieru do wycinanek. Oczywiście potrzebne też będą zeszyty w kratę i cienkie linie. Bogatą ofertę zeszytów znajdziesz na tej stronie. Do tego koniecznie klej biurowy, nożyczki, blok rysunkowy, farbki i piórnik. Jeżeli oprócz wymienionych tu przedmiotów będzie jeszcze coś więcej potrzebne – nie martwcie się zdążycie dokupić w odpowiednim czasie.

Co kupić dla ucznia starszego?

W starszych klasach kredki i plastelina oraz papier do wycinanek na pewno będą potrzebne rzadziej. Za to warto kupić zeszyty A4 (przynajmniej 1 lub 2). Do tego cyrkiel i ekierka używane zwykle na lekcjach geometrii. Przydadzą się jeszcze zakreślacze, flamastry i kolorowe długopisy. Jeśli mamy ucznia w szkole średniej albo zawodowej mogą też być przydatne bardziej specjalistyczne produkty jak na przykład teczka na prace plastyczne dla licealistów ze szkoły artystycznej.

Dla uczniów w każdym wieku trzeba zakupić strój na zajęcia wychowania fizycznego, śniadaniówkę, plecak, buty zmienne. Starajmy się nie kupować przedmiotów zbyt drogich. Są one zwykle łatwym łupem dla złodziei, mogą też niepotrzebnie wzbudzać zazdrość u mniej zamożnych rówieśników.