Wiele rodzin z niecierpliwością oczekuje na przyjście na świat swojego potomka. Często zdarza się, że dziecko przychodzi na świat przed terminem. Wówczas często ma problem z funkcjonowaniem. W trakcie ciąży dziecko rozwija się. Dlatego gdy przyjdzie na świat za wcześnie, jego organizm może być nie do końca rozwinięty. Wówczas niezbędny jest pobyt dziecka w szpitalu.

Smoczek w rozwoju wcześniaka

Wcześniak wymaga niejednokrotnie pobytu w szpitalu pod okiem lekarzy. Wiąże się to często z licznymi badaniami. Idealnym sposobem na zwiększenie komfortu niemowlaka jest zakup odpowiedniego smoczka.

Smoczki dla wcześniaków zostały zaprojektowane z myślą o ich potrzebach. Dziecko rodzi się z odruchem ssania. Nie każdy wcześniak posiada rozwiniętą umiejętność ssania. Smoczek dla wcześniaka został stworzony tak, by ułatwiać dziecku naukę ssania. Pozwala to na wytrenowanie tego odruchu u dziecka.

smoczek dla wcześniaka

Jaki smoczek dla wcześniaka wybrać?

Wielu rodziców zastanawia się jaki smoczek dla swojego wcześniaka wybrać. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów takich smoczków. Warto jednak pamiętać, że przy wyborze smoczka niezmiernie istotna jest jakość produktu. Nie należy sugerować się ceną, a jakością.

Kupując smoczki dla wcześniaków rozsądnym rozwiązaniem jest zakup produktów sprawdzonych marek, posiadających atest. Dobrej jakości produkt wspomaga naukę ssania, tak ważną dla rozwoju wcześniaka.

Decydując się na zakup smoczka, warto wziąć pod uwagę jego rozmiar. Rozmiar smoczków jest bardzo ważny, jednak w przypadku wcześniaków, rozmiar smoczka ma kluczowe znaczenie.

Wiele smoczków dla wcześniaków posiada możliwość wprowadzenia sondy. Wiele wcześniaków otrzymuje pokarm za pomocą specjalnej sondy. Odpowiednio dobrany smoczek umożliwia naukę ssania podczas takiego karmienia. Sprawia to, że dziecko nie tylko rozwija odruch ssania, ale i odczuwa spokój i komfort.

Wcześniak to dziecko, które niejednokrotnie zmaga się z wieloma problemami. Często wymaga pobytu w szpitalu przez pierwsze tygodnie swojego życia. Nic więc dziwnego w tym, że rodzice i lekarze dokładają wszelkich starań, by wspomóc rozwój wcześniaka, by ten mógł opuścić szpital.